img

Pilne informacje dla uczniów lub rodziców? Mamy na to sposób - zobacz Edusign

Zadbaj o higienę urządzeń elektronicznych

W dzisiejszych czasach powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na czystość naszych urządzeń elektronicznych. Ważne jest, aby wiedzieć w jak sposób czyścić, a także jak zapobiegać zabrudzeniu urządzeń.Prawda jest taka, że na telefonach komórkowych są miliony bakterii. Smartfon to nieodłączny element naszego życia. W ciągu dnia dotykamy go setki razy co ułatwia rozprzestrzenianie się zarazków.

prxlsj8p7o_actual

Higiena urządzenia

Higiena urządzenia oznacza utrzymanie powierzchni i ekranów urządzeń w czystości i bez bakterii. W czasach gdy zarazki są wrogiem publicznym numer jeden, nic dziwnego, że ludzie mają coraz większe obawy. Komputery, telefony i tablety są bardzo podatne na zarazki ponieważ stale ich dotykamy. Biorąc to pod uwagę istnieje kilka sposobów na utrzymanie elektroniki w czystości.

Różne sposoby czyszczenia

Nie potrzebujesz wiele, aby wyczyścić swoje urządzenie. Natomiast należy pamiętać, że to co działa na jednym urządzeniu, może nie być najlepszą metodą dla innego.
Klawiatury, myszki lub monitory mogą mieć różne wymagania i standardy dotyczące utrzymywania w czystości. Aby uzyskać dokładne wskazówki, najlepiej poszukać informacji u producenta urządzenia. Istnieje jednak kilka typowych rozwiązań, które możesz wypróbować.

  • Ściereczka z mikrofibry
  • Czyszczenie światłem UV
  • Roztwór alkoholu
  • Mycie rąk

W naszej ofercie znajdziesz dedykowany płyn do czyszczenia monitorów interaktywnych.

Ściereczka

Prawdopodobnie najczęstszym używanym sposobem jest ściereczka z mikrofibry. Często znajdziemy ją w naszym domu więc jest łatwym i szybkim rozwiązaniem. Mikrofibra jest skuteczna ponieważ dobrze wchłania tłuste plamy i usuwa bakterie. Zaleca się, aby nie rozpylać niczego na urządzenie a zamiast tego na ściereczkę.

Światło UV

Innym sposobem jest czyszczenie wykorzystując światło UV. Wystarczy umieścić telefon w niewielkim pudełku na około 10 min aby pozbyć się zarazków. Głównym minusem tego rozwiązania jest cena.

Roztwór alkoholu

Niektórzy wolą używać nawilżonych chusteczek lub specjalnych środków przeznaczonych do czyszczenia telefonów. Wiele z tych produktów ma małą zawartość alkoholu lub nie zawiera go wcale, więc uszkodzenie sprzętu jest mało prawdopodobne. Ostatecznie można na własną rękę stworzyć roztwór alkoholowy w domu, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Urządzenia, które dzielimy z innymi

Mówiąc o higienie, musimy pamiętać o urządzeniach, które dzielimy z innymi osobami np. klawiatury, myszki czy ekrany dotykowe.

Klawiatura

Utrzymanie klawiatury w czystości obejmuje niektóre metody omówione wcześniej. Pamiętaj jednak, aby nie rozpylać płynów bezpośrednio na klawiaturę ponieważ to może spowodować uszkodzenie. Klawiaturę powinno czyścić się raz lub dwa razy w miesiącu.

Mysz

Podobnie jak w przypadku klawiatury. Rozpyl płyn na ściereczkę i delikatnie wyczyść urządzenie. Możesz użyć wykałaczek aby dostać się do trudniej dostępnych miejsc.

Ekrany dotykowe

W szkołach wielu uczniów dotyka tego samego ekranu przez cały dzień. W salach konferencyjnych odbywają się spotkanie jedno po drugim. Dlatego duże ekrany dotykowe wymagają szczególnej troski. Przetrzyj ekran suchą ściereczką, aby usunąć kurz. Nanieś na czystą ściereczkę z mikrofibry niewielką ilość bezalkoholowego środka i wytrzyj ekran delikatnie naciskając.

Niezależnie od tego czy używasz urządzeń co 30 sekund czy tylko kilka razy dziennie należy utrzymywać je w czystości. Ważne jest aby robić to poprawnie i nie spowodować uszkodzenia sprzętu.

EDUSign
  • iiyama
  • Postura+
  • edusign
  • newline
  • Epson@1x
  • avtek_logo@1x
: