img

Pilne informacje dla uczniów lub rodziców? Mamy na to sposób - zobacz Edusign

Szkoła z Denon Professional

Coraz więcej placówek edukacyjnych inwestuje w nowoczesne urządzenia audiowizualne i systemy nagłośnieniowe. Nie sztuką jest jednak kupić „jakiś” sprzęt – ważne jest to, by inwestować rozsądnie i wybierać rozwiązanie najlepsze i najlepiej dopasowane do specyfiki szkolnej. Świetnym przykładem są tu nowoczesne i wszechstronne urządzenia firmy Denon Professional – o tym, jak mogą one przydać się w szkole, piszemy w poniższym tekście.

Z tego artykułu dowiesz się:
 • jak wybrać system nagłośnieniowy do szkoły?
 • na jakie cechy urządzeń i osprzętu należy zwracać uwagę?
 • czego się wystrzegać podczas zakupów?
 • które modele nadają się najlepiej do poszczególnych zastosowań?
_MG_0133[2]

Szkoła stawia dzisiaj wiele wyzwań, nie tylko przed uczniami i ich rodzicami, ale także nauczycielami i dyrektorami. Aby konkurować na rynku edukacyjnym i przyciągnąć uwagę uczniów, musi ona oferować coś unikatowego. Mogą to być atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, kadra pedagogiczna lub świetna infrastruktura sportowa. Aby zawalczyć o uwagę ucznia szkoła musi dzisiaj być również multimedialna. W obrazkowym świecie tylko za pomocą rozwiązań audiowizualnych można zainteresować ucznia i ułatwić przyswajanie przekazywanej wiedzy. 

Chociaż projektory czy tablice interaktywne są już obecne praktycznie w każdej szkole, to wysokiej jakości nagłośnienie, dające nauczycielom zupełnie nowe możliwości nie jest często spotykane, a jest tym co może w znaczący sposób uatrakcyjnić ofertę szkoły. Zazwyczaj jeżeli nawet jest w taki wyposażona, jest on skomplikowany, duży, ciężki i wymaga do obsługi wykwalifikowanej ekipy. Natomiast małe, przenośne rozwiązania pochodzące od nieznanych dostawców z dalekiego wschodu zazwyczaj nie gwarantują stabilnej pracy i powodują wiele kłopotów.  

Jakie nagłośnienie wybrać?  

W naszej ofercie znajduje się wiele rozwiązań nagłośnieniowych, które doskonale sprawdzą się w szkole. Jednak na szczególną uwagę odbiorców z rynku edukacyjnego zasługują trzy kolumny pochodzące z oferty cenionej na całym świecie firmy Denon Professional. Są to modele Convoy, Commander Sport i Audio Commander. 

To co łączy wszystkie trzy modele to fakt, że są to kompletne, przenośne systemy nagłośnieniowe, bardzo łatwe w obsłudze, wyposażone w szereg wejść dla źródeł zewnętrznych (np. komputer czy odtwarzacz Blu-ray), odbiornik Bluetooth umożliwiający bezprzewodową transmisję dźwięku np. z komputera, tabletu, a nawet telefonu oraz jeden lub dwa mikrofony bezprzewodowe (zarówno do ręki jak i nagłowne) z wbudowanym w kolumnę odbiornikiem.  

Dzięki temu, zaraz po wyjęciu kolumny z pudełka nauczyciel bądź pracownik techniczny pracujący w szkole może natychmiast uruchomić kolumnę do pracy. Ponadto dzięki wbudowanemu akumulatorowi, mogą pracować z dala od źródła zasilania nawet przez kilkanaście godzin, co czyni je idealnymi rozwiązaniami do pracy w plenerze. Przenoszenie kolumn ułatwia ich niewielka waga, kompaktowe rozmiary oraz kółka i wysuwane rączki.  

Nowe możliwości

Wyposażenie szkoły w kolumny Convoy, Commander Sport i Audio Commander daje szkole cały szereg nowych możliwości. Dzięki temu, że kolumny są mobilne i wyposażone we wszystko czego może potrzebować nauczyciel, doskonale sprawdzą się one w codziennym życiu szkoły. Można je wykorzystać np. do zajęć językowych, w klasie w której odbywają się lekcje muzyki, ale także mogą zapewnić najwyższej jakości dźwięk w trakcie odtwarzanych filmów czy projekcji towarzyszących lekcjom. 

Największy model Audio Commander, dzięki odpowiedniej mocy i dwóm mikrofonom bezprzewodowym, może być wykorzystany w trakcie szkolnej dyskoteki, apelu, spotkania, konferencji czy wydarzeń specjalnych. To również idealne rozwiązanie dla potrzeb egzaminów odbywających się w salach gimnastycznych. 

Na szczególną uwagę zasługuje również model Commander Sport. To również zintegrowana kolumna wyposażona w mikser, odbiornik Bluetooth i mikrofon bezprzewodowy. To co ją wyróżnia to pełna odporność na wodę i warunki atmosferyczne. Dzięki temu można ją wykorzystać np. w trakcie lekcji plenerowych, dni sportu, zajęć fizycznych na świeżym powietrzy czy rozgrywek sportowych na boiskach szkolnych, które teraz mogą być opatrzone komentarzem i muzyką odtwarzaną w przerwach, np. w trakcie meczów koszykówki. 

Proponowane produkty:

  Zapraszamy do kontaktu. Pomożemy w doborze najlepszego rozwiązania dla Państwa szkoły, które sprawi, że będzie ona wyjątkowa i dająca unikatowe możliwości rozwoju uczniom.  

  EDUSign
  • iiyama
  • Postura+
  • edusign
  • newline
  • Epson@1x
  • avtek_logo@1x
  :