img

Pilne informacje dla uczniów lub rodziców? Mamy na to sposób - zobacz Edusign

Samsung Flip, czyli o tym, jak innowacje wspierają edukację

Od niedawna cały świat mówi o urządzeniu Samsung Z Flip, czyli najnowszym składanym smarfonie koreańskiej firmy. Warto jednak wspomnieć, że nie jest to jedyny Flip w jej ofercie – taką samą nazwę nosi również rewelacyjny interaktywny monitor Samsunga, który doskonale sprawdza się jako rozwiązanie wspierające nauczyciela w pracy z uczniami w dowolnym wieku.

Z tego artykułu dowiesz się:
 • czym jest Samsung Flip?
 • jakie są zalety tego urządzenia?
 • jak nowoczesny monitor interaktywny uatrakcyjnia proces nauczania?
 • jak wygląda przykładowe wdrożenie i wykorzystanie Samsung Flip w instytucji edukacyjnej?
tek-x_gallery_6

Samsung Flip to tak naprawdę efektowny (i efektywny!), wszechstronny „kombajn” prezentacyjne – nowoczesne urządzenie, które pozwala nie tylko w wygodny sposób prezentować wszelkie treści wizualne i audiowizualne dowolnemu audytorium (zarówno współpracownikom w firmie, jak i uczniom), ale również łatwo je tworzyć i modyfikować – dzięki możliwości nanoszeniu notatek, rysunków i adnotacji bezpośrednio na ekranie. Urządzenia można używać w pionie lub poziomie, by dostosować prezentację do potrzeb spotkania i warunków w sali, jak również zawiesić na ścianie za pomocą uchwytu.

Co ważne, na Samsung Flip mogą pisać jednocześnie cztery osoby, zapisując notatki bezpośrednio na wyświetlaczu wykorzystując do tego rysik. Każdy może spersonalizować swoje adnotacje, korzystając z różnych kolorów i stylów – wtedy każda notatka będzie wyrazista i doskonale widoczna na ekranie UHD. Zapiski można w każdej chwili usunąć, przeciągając po nich dłonią. To wszystko sprawia, że lekcja staje się czymś znacznie więcej niż tylko statycznym „przekazywaniem wiedzy” – przekształca się w dwustronny, dynamiczny proces, w którym uczniowie aktywnie uczestniczą i utrwalają swoją wiedzę.

Proponowane produkty:

  Istotną zaletą urządzenia jest również fakt, że jest ono w pełni przygotowane do pracy w nowoczesnym ekosystemie najróżniejszych urządzeń – od smartfonów i tabletów, po komputery osobiste. Samsung Flip łączy się bezprzewodowo przez Wi-Fi oraz przez NFC, złącze USB i HDMI. Wystarczy sparować swoje urządzenia osobiste z ekranem głównym, by każdy mógł wyświetlać i udostępniać na nim swoje treści. To, co wyświetla się na flipcharcie, wszyscy możecie oglądać także na swoich komputerach, smartfonach i tabletach, dzięki funkcji udostępniania widoku.

  Więcej na temat tego, jak doskonale Samsung Flip może sprawdzić się w procesie przekazywania wiedzy, można dowiedzieć się oglądając film przygotowany przez duńską instytucję edukacyjną Tek-X. Jej przedstawiciele prezentują w nim, jak świetnym narzędziem jest dla nauczyciela Flip – i to niezależnie od tego, czy prowadzi on zajęcia z grupą sześciolatków, czy znacznie starszymi uczniami. Wysoka mobilność urządzenia sprawia, że jednym egzemplarzem można „obsłużyć” wiele sal wykładowych czy klas – po zamontowaniu na odpowiednim stelażu, monitor można błyskawicznie i w łatwy sposób transportować pomiędzy salami.

  Zdjęcia: Tek-X School / Samsung

  EDUSign
  • iiyama
  • Postura+
  • edusign
  • newline
  • Epson@1x
  • avtek_logo@1x