img

Pilne informacje dla uczniów lub rodziców? Mamy na to sposób - zobacz Edusign

Punkt wi(e)dzenia, zależy od miejsca siedzenia – szczególnie w szkole!

Przedstawiamy krzesła Postura+

postura+ promo artykuł@1,5x

W dzisiejszych czasach, kiedy kładziemy nacisk na kompleksowe podejście do edukacji, coraz bardziej doceniamy znaczenie środowiska fizycznego w procesie dydaktycznym. Długotrwałe badania wykazały, że uczniowie osiągają lepsze wyniki w środowisku zaprojektowanym z myślą o ich fizycznym dobrostanie. Prawidłowa postura ciała, która jest bezpośrednio powiązana z ergonomią mebli szkolnych, jest nie tylko kwestią zdrowotną, ale także kluczowym elementem, który wpływa na efektywność nauki.

Światło, dźwięk i przestrzeń

Bardzo ważną rolę odgrywa tu np. odpowiednie oświetlenie. Naturalne światło jest najlepsze dla oczu, ale gdy to nie jest możliwe, rozwiązaniem mogą być nowoczesne systemy oświetleniowe, które dostosowują intensywność i barwę światła do pory dnia, co pozytywnie wpływa na rytm dobowy uczniów.

Podobnie, odpowiednia akustyka w klasie minimalizuje rozpraszający hałas zewnętrzny i wewnętrzny, pozwala na wyraźne słyszenie nauczyciela przez wszystkich uczniów, niezależnie od miejsca siedzenia, co jest szczególnie ważne w szkołach w gęsto zabudowanych, hałaśliwych obszarach miejskich.

Świeże powietrze jest kolejnym kluczowym elementem, który wpływa na zdolność koncentracji. Wiele szkół stosuje już systemy wentylacyjne z rekuperacją ciepła, które zapewniają stały dopływ świeżego powietrza bez dużych strat energetycznych. Z kolei rośliny w klasach nie tylko oczyszczają powietrze, ale również wprowadzają elementy przyrody do często sztucznego środowiska szkolnego.

Ponadto, projektowanie elastycznych przestrzeni klasy, które można łatwo dostosowywać do różnorodnych metod nauczania i aktywności, od pracy zespołowej po indywidualne zadania, staje się coraz bardziej popularne. Takie środowisko jest szczególnie ważne w edukacji, gdzie promuje się indywidualne podejście do ucznia oraz nauczanie grupowe.

Zobacz wszystkie modele i kolory krzeseł Postura+ (kliknij)

Proszę siadać… ale na czym?!

Szkoły w Skandynawii już od lat stosują regulowane stoły i krzesła, pozwalając każdemu uczniowi na dostosowanie swojego miejsca do indywidualnych potrzeb. Co więcej, innowacyjne rozwiązania, takie jak pufy i maty do siedzenia na podłodze, a także stojaki pozwalające na pracę w pozycji stojącej, wprowadzają dynamikę do klas, pozwalając uczniom na zmianę pozycji, co jest zalecane przez fizjoterapeutów jako środek przeciwdziałający skutkom siedzącego trybu życia.

Niestety, mimo tych wszystkich zalet, wiele placówek nadal używa standardowych, niewygodnych mebli, które nie biorą pod uwagę znaczących różnic w budowie ciała uczniów. Na przykład, w jednej klasie mogą być dzieci o wzroście sięgającym od 140 cm do ponad 180 cm, a jednak wszystkie korzystają z takich samych ławek i krzeseł. To prowadzi do sytuacji, gdzie niektórzy uczniowie muszą siedzieć z nogami niewygodnie zgiętymi pod ławką, podczas gdy dla innych meble są zbyt wysokie, nie pozwalając na stabilne oparcie stóp na podłodze.

Niewłaściwa pozycja podczas siedzenia nie tylko szkodzi zdrowiu, ale także przeszkadza w efektywnym uczeniu się. Kiedy uczniowie nieustannie się przemieszczają na niewygodnych krzesłach, trudno im jest skoncentrować się na lekcji, co często prowadzi do rozproszenia całej grupy.

Krzesła Postura+ – tak wygodne, że… aż chce się uczyć!

Warto wyobrazić sobie, że uczniowie przestają wiercić się na lekcjach, nie dlatego, że stały się nagle bardziej interesujące, ale po prostu dlatego, że siedzą wygodnie! Sprawdzą się tu świetnie krzesła Postura+ – ergonomiczny kształt ich siedzisk i oparć został zaprojektowany tak, aby wspierać naturalną postawę ciała.

Postura + to wyprodukowane w UK krzesła i stołki w różnych opcjach zaprojektowane pod kątem zastosowań szkolnych. Oznacza to. że mają profilowane siedziska dostosowane do wieku uczniów z możliwością wyboru spośród palety wariantów wysokości. Dodatkowo materiał, z którego są wykonane oraz design są zoptymalizowanym pod kątem odporności na dekady pracy. O tym, że nie jest to pusta deklaracja świadczy 20 lat gwarancji, jaką daje producent. I dodatkowo wygodę codziennego korzystania wspierają udogodnienia takie jak uchwyty do przenoszenia czy opcje układania w stosy co oszczędza miejsce.

Kolor i design, który przyciąga wzrok

Czerwone, zielone, błękitne… Krzesła Postura+ dostępne są w 20 ekscytujących kolorach! Kiedy nauczyciel historii opowiada o starożytnych cywilizacjach, uczniowie mogą czuć się jakby byli na stadionie w starożytnej Grecji, siedząc na błękitnych krzesłach, które nawiązują do koloru morza Egejskiego. To niesamowite, jak kolor krzesła może podnieść na duchu w szary, deszczowy dzień!

Cechą niewygodnych krzeseł jest także to, że prowokują do przechylania się na nich. Wśród dzieci jest to naprawdę częste zachowanie. Tymczasem tez z linii Postura+ są wyposażone w skośne, wyprofilowane na zewnątrz nogi, co znacząco utrudnia ich rozkołysanie, nawet przy energicznych próbach. Jest to wynik dbałości o funkcjonalność ale także przede wszystkim bezpieczeństwo produktu.

Krzesła to nie tylko przedmioty. To „punkty siedzenia”, które mają bezpośredni wpływ na komfort uczniów, ich zdrowie i skupienie. Postura+ to nie tylko krzesło, ale obietnica wygody, trwałości i designu, który cieszy oko. Dlatego warto zamienić te stare, skrzypiące krzesła na coś, co naprawdę zasługuje na miano „najlepszego miejsca w klasie”?

Sprawdź krzesła Postura+

Zobacz wszystkie modele i kolory krzeseł Postura+ (kliknij)

EDUSign
  • iiyama
  • Postura+
  • edusign
  • newline
  • Epson@1x
  • avtek_logo@1x
: