img

Pilne informacje dla uczniów lub rodziców? Mamy na to sposób - zobacz Edusign

Pufy Miuki w AVC Edukacja

W AVC zależy nam na nieustannym rozwijaniu oferty dla edukacji (i nie tylko) o najlepsze, najnowsze, ale także nieszablonowe rozwiązania. Do takich z pewnością należy niezwykłe wyposażenie szkolnych sal i korytarzy, jakim są różnokolorowe duże pufy do relaksu i nauki.

zrzut-ekranu-2023-04-05-115107-1024x382

Pierwsze rozmowy z odbiorcami pokazały – mimo zdarzającej się rezerwy – duże zainteresowanie szkół takim umeblowaniem. Padało także podczas nich wiele konkretnych pytań na temat zastosowania czy zalet. Zebraliśmy je i po odpowiedzi zwróciliśmy się u źródła – w firmie MIUKI – do osoby, która wie na ich temat wszystko: Pani Agnieszki Kwiecińskiej, „pufolożki” z wieloletnim doświadczeniem.

 1. Co sprawia, że placówki edukacyjne poszukują niestandardowego umeblowania do siedzenia, jakimi są pufy, choć przecież wyposażone są w krzesła, które sprawdzają się tam od lat?Myślę, że krzesła z racji swej prostoty nadal będą nam towarzyszyć, niemniej pufy zapewniają całą masę korzyści i możliwości, których te po prostu nie mogą „obsłużyć”. Przykładowo jedna i ta sama pufa może sprawdzić się w różnych aktywnościach. To rozwiązanie pozwala na swobodne przesuwanie się i zmianę pozycji ciała. Dzięki nim uczniowie mogą siedzieć, leżeć, pracować w grupach, co sprzyja różnym stylom uczenia się i aktywności.

  Inna kwestia to większy komfort i ergonomia. Pufy takie jak worek sako dostosowują się do kształtu ciała, co pozwala na naturalne rozkładanie ciężaru i zmniejsza napięcie mięśniowe. To może przyczynić się do zwiększenia komfortu i poprawy postawy, jakkolwiek siedzimy, do góry nogami czy w dół każdy fragment ciała jest podparty.

  Pufy zajmują „inaczej” miejsce niż tradycyjne krzesła, co może być istotne w niewielkich salach lekcyjnych. Ponadto są one łatwiejsze do przenoszenia, co umożliwia elastyczną aranżację przestrzeni w zależności od potrzeb danych zajęć

  Istotny jest też przyjazny i relaksujący charakter pomieszczeń wyposażonych w pufy. Naprawdę wpływa to na atmosferę w klasie i zachęca uczniów do nauki.

  Nie chodzi o to żeby nagle wyrzucić wszystkie krzesła ze szkoły, jednak trzeba pamiętać, że nie każdy uczeń jest taki sam. Pufy mogą dostarczać alternatywną formę siedzenia dla tych, którzy nie czują się komfortowo na tradycyjnych krzesłach. Młodzież lubi być wolna, a tradycyjny zestaw ławka i krzesło jest często tego przeciwieństwem.

 2. Jak określilibyście Państwo najważniejsze zalety, który daje uczniom wyposażenie szkolnych sal i korytarzy w Wasze produkty? 

  Jest ich masa, ale chciałabym przedstawić dwie najważniejsze. Po pierwsze komfort, który przekłada się na skupienie w trakcie nauki. Worki sako są wyjątkowo wygodne, co pozwala użytkownikom wygodnie usiąść i skupić się na nauce, czytaniu lub myśleniu. Zapewniają wygodne wsparcie dla całego ciała, a to może poprawić zdolność do koncentracji.Po drugie atmosfera: W bibliotekach i salach do nauki ważne jest stworzenie spokojnego i przyjaznego klimatu. Worki sako pomagają w tym, tworząc przytulne i miękkie środowisko. Atmosferę te buduje także rodzaj użytej tkaniny, warto się zastanowić czy ma to być zimna i dość surowa w dotyku, ale wygodna w czyszczeniu ekoskóra, czy może warto zainwestować w tkaniny tapicerskie łatwoczyszczące. Niemniej trzeba pamiętać o tym, żeby 2 razy w roku podczas przerwy zimowej i letniej oddać pokrowce do prania.

  Z kolei kiedy mówimy o przestrzeniach takich jak korytarze, gdzie panuje większy ruch i chaos, bieganie i szaleństwa, bardziej odpowiednie mogą być pufy o innej konstrukcji.

  Z mojego doświadczenia wynika, że tylko niektóre pufy, sztywniejsze, wypełnione granulatem do pełna, takie jak pufy typu Cubik nadają się do miejsc o większym natężeniu ruchu. Dzieci i młodzież mogą na nich usiąść na przerwie, ale często są „poligonem zabaw”.
  Pufy wyzwalają jakieś niesamowitą kreatywność u młodych ludzi jeśli chodzi o rozrywkę: skakanie, jeżdżenia na pufach, rzucanie, to tylko niektóre z nich. Trzeba pamiętać, że mimo jakości to jednak tylko tkaniny, dlatego zamiast delikatniejszych sako bardzo dobrym, miękkim rozwiązaniem na korytarzach są gąbkowe poduszki z uchwytem MIUKI BOXY: To poduszki, które można podwieszać na ścianie. Dzieci i młodzież generalnie na przerwie siadają na podłodze, taka poduszka piankowa typu BOXY jest dobrym izolatorem i miękkim wygodnym siedziskiem. Poduszki te mają od spodu wygodny suwak, pokrowce można prać, żeby utrzymać je w dobrym stanie przez dłuższy czas.

   

 3. Jakie są najważniejsze cechy puf od MIUKI?

  Z przyjemnością opowiem o najważniejszych cechach naszych puf od MIUKI. Przede wszystkim, jestem naprawdę dumna z jakości tkanin, które wykorzystujemy. Są one wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu i świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Wszystkie nasze pufy wykonane są z materiałów tapicerskich odpornych na zużycie, plamy i ścieranie, co jest dla nas bardzo ważne.
  Ale to nie wszystko! Dbamy również o praktyczność. Większość naszych puf ma zdejmowalne pokrowce, które można łatwo wyprać. To świetna opcja, zwłaszcza gdy pufy są intensywnie używane i narażone na zabrudzenia.

  Co do wypełnienia, używamy granulatu, który dostosowuje się do kształtu ciała, zapewniając maksymalny komfort. Pamiętaj tylko, że granulat z czasem traci objętość, więc zalecam uzupełnianie go co najmniej raz w roku, aby pufy zawsze były wygodne.

  Oferujemy też różnorodność w kształtach i rozmiarach. Naszym klientom dajemy możliwość wyboru spośród wielu rodzajów puf, dzięki czemu każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie i swojej przestrzeni. Mamy pufy typu worek sako, pufy cubik, poduszki gąbkowe, dekoracyjne i wiele innych.

  Na koniec, chcę wspomnieć o stylu i estetyce naszych puf. Są one nie tylko wygodne, ale również eleganckie i pasują do różnych wnętrz. Jako manufaktura często współpracujemy ze szkołami, by dopasować nasze produkty do ich potrzeb. Wysyłamy próbki materiałów, dobieramy kolory suwaków i dbamy o każdy detal. Ostatnio wybieraliśmy pufy i hamaki do

  pokojów cichej nauki w dwóch szkołach, co okazało się świetnym rozwiązaniem zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

 4. Jak wyglądają pufy pod względem ekologii ich produkcji i długowieczności?

  Samo wypełnienie to granulat styropianowy, który jest tworzywem sztucznym, jednak rynek nie oferuje niestety żadnej tak lekkiej i wygodnej alternatywy. Dlatego też robimy wszystko by produkować pufy, które żyją długo i – przy odpowiednim o nie dbaniu – służą wiele lat. Ostatnio była u mnie klientka, chcąc naprawić suwak w swoim 10 letnim pufie. Ponieważ tkanina, z której był uszyty pokrowiec była najwyższej jakości, po zmianie suwaka puf mimo długiego użytkowania, wyglądał super i działa nadal!
  Dodatkowo mamy z producentem granulatu, taką umowę że niepotrzebny, zużyty granulat odsyłamy do fabryki, gdzie jest ponownie wykorzystywany.

EDUSign
 • iiyama
 • Postura+
 • edusign
 • newline
 • Epson@1x
 • avtek_logo@1x
: