img

Pilne informacje dla uczniów lub rodziców? Mamy na to sposób - zobacz Edusign

Na czym siedzą studenci w Oksfordzie?

Wyposażając klasy i sale edukacyjne w szkołach z reguły wiele uwagi poświęca się sprzętowi multimedialnemu, oświetleniu czy osieciowaniu. To wszystko bardzo ważne rzeczy, jednak często zdarza się stracić z oczu znaczenie wyposażenia podstawowego, takiego jak np. meble, na których siedzą studenci, a które mają kluczowe znaczenie dla skupiania się i przyswajania wiedzy. W tym artykule opisujemy jak z tym wyzwaniem zmierzyli się specjaliści jednej z najlepszych uczelni na świecie - Uniwersytetu w Oksfordzie.

AVC Edukacja Strive

Przyjazne środowisko edukacyjne: nie tylko zaawansowana technologia

Uniwersytet w Oxfordzie, jest uznawany za światowego lidera w dziedzinie badań społecznych, zdaje sobie sprawę, jak istotne dla dobrego samopoczucia studentów i ich wyników w nauce jest odpowiednie wyposażenie przestrzeni edukacyjnych. W swym kompleksowym podejściu inwestuje w innowacyjne rozwiązania i produkty, które składają się na środowisko wspierające proces nauki. Jednym z ostatnich wyborów w zakresie wyposażenia pracowni zostały krzesła edukacyjne Strive oraz Learn2.

Nauczanie z duchem czasu

Wychodząc naprzeciw współczesnym potrzebom uczelnia postanowiła przeprowadzić gruntowną modernizację pracowni informatycznej. Jej celem było wykorzystanie popularności trendu BYOD (ang. „przynieś swoje urządzenie”). Nowa sala nie oferuje już współdzielonych przez różne grupy studentów, zamontowanych na stałe komputerów. Zamiast tego ustawiono rzędy ławek dla trzech osób wyposażone zasilanie i pozwalające na używanie własnych laptopów, tabletów i telefonów, tak by każdy pracował na najlepiej znanym mu warsztacie pracy.

Elastyczność i Wielofunkcyjność

Takie rozwiązanie pozwala na wielofunkcyjne wykorzystanie sali – poza zajęciami związanymi z praktycznym wykorzystaniem technologii IT, może ona służyć zarówno jako miejsce prezentacji, jak i seminariów, wyposażone dodatkowo w mównice, ekrany i projektory. Kluczowe jednak było, by przestrzeń była zarówno sprzyjająca współpracy kolaboracyjna, interaktywna, elastyczna i komfortowa. Podstawą do tego był wybór odpowiednich krzeseł – mebli, które – choć często niedoceniane – mają ogromny wpływ na dobre funkcjonowanie uczestników wykładów, warsztatów i spotkań.

Innowacyjne krzesła Strive

W pierwszym rzędzie zdecydowano się na krzesła Strive, które wyróżnia prostota, elastyczność zastosowań i wygody. Krzesła te są regulowane, co pozwala dostosować wysokość siedziska do różnych postur studentów, a giętkie oparcie krzesła poprawia krążenie i redukuje stres, co zwiększa skupienie i efektywność nauki.

Krzesła Learn2 – mobilność i funkcjonalność

Dodatkowo Krzesła Learn2, stanowią drugi wariant wyposażenia placówki, są odpowiedzią na potrzeby współczesnego nauczania wyższego, oferując mobilność i wszechstronność. Oferują one regulowany pulpit, co umożliwia dostosowanie do studentów prawo- i leworęcznych, oraz różne opcje bazowe i siedziska, dając możliwość indywidualnej konfiguracji.

Spójność i estetyka

Oba modele krzeseł, Strive i Learn2, łączą w sobie estetykę z funkcjonalnością, co pozwoliło zachować spójny wygląd całej przestrzeni. Dodatkowo, 15-letnia gwarancja na oba modele krzeseł sprawia, że jest to inwestycja, która posłuży wielu pokoleniom studentów.

Ze względu na swoją innowacyjność, funkcjonalność i estetykę, są doskonałym wyborem, który przekłada się na lepsze samopoczucie podczas zajęć, a co za tym idzie efektywność procesu edukacyjnego. Inwestowanie w tego typu rozwiązania przez Oksford pokazuje, jak istotne jest dostarczanie studentom najwyższej jakości udogodnień, które wspierają ich rozwój i sukcesy (nie tylko) akademickie właśnie przez odpowiednie wyposażenie i umeblowanie przestrzeni edukacyjnych.

EDUSign
  • iiyama
  • Postura+
  • edusign
  • newline
  • Epson@1x
  • avtek_logo@1x