img

Zrób u nas zakupy i odbierz bon do sklepu empik!

Monitory interaktywne Iiyama – czas na zmianę warty (z korzyścią dla szkół!)

Czołowy producent rozwiązań interaktywnych dla edukacji – firma Iiyama, wprowadziła dwa nowe monitory dla szkół, które mają zastąpić modele Prolite TE6502-B1AG i TE6504-B3AG, sprawdzone w setkach instalacji w polskich placówkach edukacyjnych. Nowe urządzenia, oznaczone jako PROLITE TE6512MIS-B1AG i TE6514-B1AG, zachowują wszystkie atuty poprzedników, ale oferują jeszcze lepsze parametry i funkcjonalności, co sprawi, że nauka z ich użyciem będzie efektywna i przyjemna zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

Monitor interaktywny Iiyama AVC Edukacja

Jednym z kluczy do efektywnej edukacji jest intuicyjna i efektywna współpraca. To właśnie było na myśli twórców modelu iiyama TE6512MIS-B1AG. Urządzenie to dzięki unikalnym funkcjom idealnie wpisuje się w potrzeby sektora edukacyjnego, stając się platformą inspirującą na każdym etapie procesu nauczania.

Przede wszystkim, 40-punktowy ekran dotykowy PureTouch-IR zapewnia precyzję dotyku na poziomie 1 mm. Jest to najpłynniejsze i najszybsze rozwiązanie do tworzenia adnotacji, co stanowi istotne ulepszenie w porównaniu do TE6502-B1AG.

Monitor oferuje rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160) i jasność 400 cd/m2, a ten 65-calowy ekran IPS LCD zapewnia obrazy pełne szczegółów, o wysokiej jakości. Powłoka antyrefleksyjna skutecznie redukuje odblaski światła w jasnych przestrzeniach, nie tracąc na ostrości i wyrazistości obrazu.

Nowy model jest również wyposażony w system operacyjny iiWare 10, oparty na Androidzie 11, który poza zwiększonym bezpieczeństwem i wygodą korzystania, oferuje funkcje takie jak notatnik, przeglądarka www i Cloud Drive. Narzędzia te ułatwiają pracę i dostęp do danych, co jest kluczowe dla efektywności edukacji.

Udoskonalenia PROLITE TE6512MIS-B1AG obejmują również interakcje z ekranem – urządzenie wykorzystuje dwufunkcyjne pióra dotykowe, które umożliwiają łatwe zapisywanie notatek i treści wyświetlanych na ekranie bezpośrednio na podłączonym urządzeniu USB, na wybranym dysku w chmurze lub w 32 GB wbudowanej pamięci – jej rozbudowa stanowi ważne ulepszenie.

Kolejnym udogodnieniem jest dodatkowe złącze USB-C, które obsługuje najnowsze sygnały wideo, audio i dotykowe za pośrednictwem jednego portu, a dodatkowo umożliwia ładowanie z mocą 65 W.

Aby jeszcze lepiej sprostać potrzebom edukacji hybrydowej, ten model zawiera funkcjonalność tworzenia profili użytkownika, umożliwiające łatwe logowanie i dostęp do własnych dysków w chmurze. Jest to idealne rozwiązanie dla środowisk, w których z urządzenia korzysta więcej niż jeden użytkownik, co jest kolejnym istotnym krokiem naprzód w porównaniu do poprzednich generacji.

Co więcej, dzięki dołączonemu modułowi WiFi (OWM002), systemowi iiyama Share i aplikacji EShare, można bezpośrednio na ekranie udostępnić, transmitować i edytować treści z dowolnego urządzenia, przekształcając lekcje w łatwą, szybką i sprawnie prowadzoną sesję interaktywną.

Proponowane produkty:

Jeszcze lepsze możliwości oferuje wyższy model Prolite TE6514-B1AG – zastępując popularne urządzenie TE6504-B3AG. Posiada on 50-punktowy ekran dotykowy PureTouch-IR+ a system operacyjny to iiWare 11 na bazie Android 13. Zapewnia to przyszłościową kompatybilność ze wszystkimi środowiskami edukacji i pracy. Naturalnie, mamy dostęp do narzędzi takich jak notatnik, przeglądarka internetowa, dysk w chmurze. Na pokładzie znajdują się również dwa niezależne złącza USB-C, które pozwalają na szybkie ładowanie z mocą aż 100W. Korzyścią jaką niesie nowy panel klasy VA, to barwny, detaliczny i wysokiej jakości obraz, dobrze widoczny niezależnie od miejsca zajmowanego przez ucznia w danej klasie. W tym rozwiązaniu profile użytkowników umożliwiają natychmiastowy dostęp do własnego spersonalizowanego środowiska pracy bez konieczności zabierania swojego laptopa czy każdorazowego konfigurowania.

W modelu TE6514-B1AG, Iiyama zadbała nie tylko o obraz: mikrofon ośmiokierunkowy o wyjątkowej jakości oraz potężne głośniki dwukierunkowe wspierają słyszalność konferencji. Sensor dotykowy o wysokiej częstotliwości odświeżania – 500 Hz, gwarantuje najszybszą i najbardziej płynną reakcję na interakcje dotykowe.

Zapisywanie notatek i materiałów z ekranu jest proste – można to zrobić bezpośrednio na pendrive, na wybranym dysku chmurowym lub pamięci zewnętrznej, z tym, że teraz mamy do dyspozycji aż 64 GB.

Jeżeli jest potrzeba poprowadzenia zajęć dla dużej grupy uczniów lub wykorzystania monitorów podczas specjalnych wydarzeń, wyjątkowa funkcja Multi-Screen Display umożliwia połączenie i uruchamianie dowolnej liczby różnych aplikacji na wielu ekranach. Sprawdzi się to w dużych przestrzeniach, pozwalając na zintegrowanie dwóch lub trzech wyświetlaczy.

Kolejna generacja monitorów interaktywnych świadczy o tym, że komunikacja obrazem w polskich i nie tylko szkołach ma się dobrze – prawdopodobnie wkrótce będziemy świadkami kolejnych premier śrubujących możliwości w tym zakresie.

Proponowane produkty:

 

Zobacz porównanie obu modeli:

Seria TE12Seria TE14
Dostępne rozmiary55, 65, 75, 86, 98″65, 75, 86″
PanelIPS / (VA) – dla rozmiaru 86’’VA
Jasność400 cd/m²435 cd/m²
PowłokaSzkło antyodblaskowe, zero air-gappowłoka antypołyskowa, szkło antyodblaskowe, matowa, polerowana powierzchnia, bardzo płynne pisanie, zero air-gap
Kontrast statyczny / dynamiczny1200:1 / 4000:1
4000:1 / 8000:1 – dla rozmiaru 86″
4000:1 / 5000:1
Kolory 1.07B (8bit+FRC)1.07B 10bit (8bit + Hi-FRC) (NTSC 72%)
Punkty dotyku4050
Dokładność dotyku+- 1.5mm+- 1.0mm
Czas reakcji 8ms6.5ms
Złącza wejściowe3x HDMI
1x USB-C (z zasilaniem 65W)
4x HDMI
1x DisplayPort
2x USB-C ( z zasilaniem 100W i 15W)
Złącza wyjściowe1x HDMI1x HDMI
1x USB-C
Wbudowane mikrofonyTak, wykrywające głos do 8m
Wbudowane głośniki2x16W2x18W + 2x 8W
System Android11.013.0
Pamięć ram / wewnętrzna4GB / 32GB8GB / 64GB
Proponowane akcesoria do monitorów:
EDUSign
  • avtek_logo@1x
  • Epson@1x
  • iiyama
  • LG@1x
  • nec@1x
  • qomo@1x

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.

Akceptuję
Dowiedź się więcej