img

Pilne informacje dla uczniów lub rodziców? Mamy na to sposób - zobacz Edusign

Monitor interaktywny Avtek TouchScreen 5 Connect+ – idealny wybór do szkoły?

Wybór idealnego monitora interaktywnego do zastosowań edukacyjnych nie jest zadaniem prostym – bowiem pod uwagę brać tu należy nie tylko cenę czy jakość obrazu oferowaną przez takie urządzenie, ale również wiele innych czynników (z których niektóre wcale nie są oczywiste dla przeciętnego nabywcy). W poniższym tekście wyjaśniamy, czym cechować powinno się idealne urządzenie tego typu - na przykładzie nowego monitora Avtek TouchScreen 5 Connect+.

Z tego artykułu dowiesz się:
 • Co wpływa na cenę monitora interaktywnego?
 • Jakie cechy takiego urządzenia są kluczowe dla użytkowników z sektora edukacyjnego?
 • Na co należy zwrócić uwagę wybierając konkretny model?
 • Którzy producenci oferują godne uwagi (z punktu widzenia placówki edukacyjnej) monitory interaktywne?
Avtek TouchScreen 5 Connect 65

Wspomniane powyżej urządzenie firmy Avtek – TouchScreen 5 Connect+ 65″ – jest w ostatnim czasie jednym z najczęściej wybieranych przez szkoły modeli monitorów interaktywnych. Dla niektórych może to być pewne zaskoczenie, choćby dlatego, że wcale nie jest to jedno z tańszych urządzeń z tej kategorii.

Po chwili zastanowienia i zapoznaniu się ze specyfikacją i możliwościami tego urządzenia wybór ten przestaje jednak być aż tak zaskakujący. Wiemy bowiem, że szkoły są placówkami, które muszą swoimi budżetami gospodarować szczególnie ostrożnie i w przemyślany sposób. A to sprawia, że cena wcale nie jest dla nich podstawowym kryterium – dużo ważniejsze jest idealne dopasowanie kupowanego sprzętu do potrzeb użytkowników, bezawaryjność i sprawnie działające wsparcie serwisowe.

W przypadku omawianego produktu Avtek, użytkownicy doceniają m.in. przemyślany projekt urządzenia, które nie tylko świetnie wygląda i doskonale pasuje do każdego wnętrza, ale jednocześnie – dzięki solidnej aluminiowej ramie i panelowi zabezpieczonemu hartowaną szybą – doskonale znosi trudy eksploatacji w najtrudniejszych warunkach. Co więcej, w razie jakichkolwiek problemów ze sprzętem użytkownicy mogą liczyć na rozbudowaną ochronę gwarancyjną – firma Avtek oferuje 5-letnią gwarancję (w ciągu dwóch pierwszych lata można skorzystać z opcji wymiany sprzętu na wolny od wadw przypadku awarii). Dodajmy, że taka usługa jest w tym segmencie rzadkością. 

Ogromnym atutem urządzenia (który jednocześnie tłumaczy jego cenę) jest zastosowanie w nim najnowszego oprogramowania (Android w wersji 8.0) oraz niezwykle wydajnych komponentów, które gwarantują, że wszelkie uruchamiane na monitorze aplikacje działać będą sprawnie i bez opóźnień. Jeśli użytkownik zechce rozszerzyć możliwości urządzenia, podłączając do niego komputer typu OPS, to oczywiście nie ma z tym problemu – monitor wyposażony jest w stosowny moduł. Potencjalnych nabywców urządzenia ucieszy z pewnością fakt, że wydajne komputery OPS dla tego modelu monitora dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach (wyraźnie niższych niż komputery przeznaczone do współpracy z innymi monitorami interaktywnymi). 

Dodajmy, że zastosowany w modelu TouchScreen 5 Connect+ 65 wyświetlacz o przekątnej 65” jest doskonale przystosowany do prezentowania treści przez bardzo długi czas (8 godzin, przez 5 dni w tygodniu). Sam wyświetlaczy – produkcji firmy LG – cechuje się również doskonałą jasnością oraz rozdzielczością UltraHD, którą cieszyć można się podczas oglądania treści pochodzących zarówno z aplikacji zainstalowanych w monitorze, jak i z podłączonego do niego komputera OPS. 

Z uwagi na fakt, iż monitor przeznaczony jest do zastosowań edukacyjnych, jego kluczową zaletą jest również doskonale działająca technologia obsługi dotykiem. Dzięki zastosowaniu rozwiązania o nazwie optical bonding wszelkie nanoszone na obraz przez uczniów treści (palcem lub rysikiem) są doskonale widoczne, ostre i bardzo czytelne, a sam proces notowania – bardzo naturalny i zbliżony do pisania po tablicy (w wielu konkurencyjnych produktach występują najróżniejsze opóźnienia i przesunięcia obrazu względem palca/rysika – co utrudnia i zakłóca korzystanie z podstawowej przecież funkcji monitora dotykowego). 

Jeśli zaś chodzi o samo pisanie czy szkicowanie na ekranie, to warto wspomnieć, że monitor oferuje pełne wsparcie dla wbudowanej do systemu Windows technologii Windows Ink – dzięki temu można go wykorzystać np. do sprawnej edycji dokumentów MS Office i korzystać z typowych funkcji tegoż systemu związanych z obsługą ekranów dotykowych (czyli np. używać palca jako gumki).

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie produktów Avtek – otóż firma ta posiada w Polsce rozbudowaną sieć partnerów serwisowych, co oznacza, że w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów technicznych szkoła może liczyć na błyskawiczne wsparcie i rozwiązanie problemu. W takiej sytuacji odpowiednio przeszkolony technik pojawi się w placówce i albo rozwiąże awarię na miejscu/w serwisie, albo zorganizuje dostawę nowego egzemplarza. 

W ofercie Avtek znajdziemy również inne modele monitorów z serii TouchScreen 5 – jeśli więc jakaś szkoła nie potrzebuje wszystkich zaawansowanych funkcji opisywanego powyżej urządzenia, z powodzeniem wybierze inny, o nieco skromniejszej specyfikacji (oraz niższej cenie). Świetnym przykładem będzie tu np. tańszy o blisko 15% model TouchScreen 5 Lite 65.

Proponowane produkty:

  Oczywiście, mamy pełną świadomość, że każda placówka edukacyjna jest inna i każda ma nieco inne potrzeby i wymagania dot. zakupu monitora interaktywnego. Dlatego też gorąco zapraszamy przedstawicieli szkół zainteresowanych wdrożeniem takich urządzeń do kontaktu z naszymi specjalistami – po zadaniu kilku podstawowych pytań i możliwości i potrzeby danej placówki z pewnością będziemy w stanie pomóc w wyborze idealnego urządzenia oraz jego zakupie i instalacji. Dodajmy, że w naszej ofercie znaleźć można również urządzenia wielu innych renomowanych producentów monitorów interaktywnych – w tym m.in. firm Avtek, Myboard, Promethean, Newline, Samsung, ViewSonic, LG oraz NEC.

  Więcej informacji o modelu TouchScreen 5 Connect+ 65 udzieli nasz doradca – zapraszamy do kontaktu.

  EDUSign
  • iiyama
  • Postura+
  • edusign
  • newline
  • Epson@1x
  • avtek_logo@1x