img

Pilne informacje dla uczniów lub rodziców? Mamy na to sposób - zobacz Edusign

Jak wdrożyć cyfrowy system informacji w szkole?

Od tradycyjnej gazetki szkolnej w gablotce do EduSign: krok po kroku

edusign

Na początek przyjrzyjmy się tradycyjnej szkolnej gazetce w pewnej przykładowej placówce. Kartki papieru, często nieaktualne już chwilę po powieszeniu, bywa, że trudno czytelna, a na pewno narażona na uszkodzenia.

Młode pokolenie, przyzwyczajone do cyfrowego świata, rzadko zagląda do takiej formy ogłoszeń, a ważne informacje giną w gąszczu codziennego zgiełku.

Problem:

Szkolne ogłoszenia tracą na wartości, gdy są przedstawiane w sposób, który nie przemawia do młodych ludzi. Większość z nich konsumuje treści cyfrowo – na telefonach, tabletach, komputerach. Czy nie nadszedł więc czas na przemyślenie sposobu, w jaki prezentujemy informacje w edukacyjnym otoczeniu?

Rozwiązanie:

Wprowadzenie EduSign – cyfrowej gazetki szkolnej. EduSign to ujednolicony system wyświetlania ważnych i przydatnych informacji dla Państwa szkoły. Na korytarzach, w pokojach nauczycielskich, auli… po prostu wszędzie tam gdzie jest to potrzebne.

To autorskie rozwiązanie AVC dla edukacji, które wspiera zarówno dyrekcję, nauczycieli, rodziców i uczniów. Jest przyjazne w obsłudze, gdyż do obsługi nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej.

Krok 1: Decyzja o zmianie

Zrozumienie, że tradycyjne metody komunikacji nie są już efektywne. Ważne jest, aby zastanowić się nad tym, co faktycznie przyciąga uwagę uczniów i nauczycieli.

Krok 2: Wybór produktu

EduSign to nie tylko nowoczesna gazetka szkolna, ale także system dostosowany do potrzeb placówki. Personalizacja treści, odrębne komunikaty dla różnych grup, dostosowanie designu do typu szkoły – to tylko kilka z wielu funkcji.

Krok 3: Instalacja

Wyspecjalizowana ekipa firmy AVC zadba o profesjonalny montaż. Można również wybrać opcję samodzielnej instalacji. Ważne jest, aby umiejscowić gazetkę w centralnym miejscu szkoły.

Krok 4: Konfiguracja i aktualizacja komunikatów

Korzystając z przyjaznego interfejsu otwieranego w przeglądarce internetowej (także będąc poza szkołą), można błyskawicznie aktualizować informacje. Plany lekcji, jadłospisy, ważne komunikaty i wiele innych informacji – wszystko to prezentowane w estetyczny i atrakcyjny sposób na szkolnym korytarzu od razu po wprowadzeniu.

Krok 5: Porównanie

Po kilku tygodniach korzystania z EduSign łatwo zauważyć różnicę. Informacje są czytelniejsze, łatwo dostępne i przyciągają uwagę społeczności szkolnej. Dodatkowo, bezpieczeństwo danych i blokada obsługi przez nieautoryzowane osoby (w tym „zbyt dociekliwych” uczniów) to kolejne atuty.

 

Przejście z tradycyjnej gazetki szkolnej na EduSign to inwestycja w nowoczesność, dostosowanie się do potrzeb młodego pokolenia i znaczące ułatwienie w komunikacji w placówce edukacyjnej.

Czas wejść w XXI wiek – w AVC jesteśmy gotowy, by Państwu w tym pomóc!

Dowiedz się więcej: avcedukacja.pl/edusign

 

EDUSign
  • iiyama
  • Postura+
  • edusign
  • newline
  • Epson@1x
  • avtek_logo@1x
: