img

Pilne informacje dla uczniów lub rodziców? Mamy na to sposób - zobacz Edusign

EduSign – Szkolne Centrum Informacji

Wygodne jak SMS, bezpieczne jak bankowość online - poznaj szkolny system komunikacji idealny dla nauczycieli, rodziców i uczniów!

Z tego artykułu dowiesz się:
 • czym jest system Digital Signage i jakie są jego kluczowe zalety?
 • jak może on usprawnić działanie nowoczesnej placówki edukacyjnej?
 • na co zwracać uwagę wybierając system Digital Signage dla szkoły?
 • dlaczego warto wybierać rozwiązania od podstaw projektowane do zastosowań profesjonalnych?
 • jak obsługuje się system Digital Signage?
 • jak przebiega jego wdrożenie?
 • czym jest EDUSIGN - zrodzone z doświadczenia współpracy z ponad 400 szkołami i przedszkolami
 • jakie warianty EDUSIGN znajdziecie w ofercie?
edusign3x

Szkolne centrum informacji, czyli system Digital Signage w praktyce

Czasy klasycznej korkowej tablicy, na której w szkolnym korytarzu przypinano kartki z informacjami o zastępstwach, ogłoszenia czy jadłospis stołówki powoli odchodzą w przeszłość – ponieważ dziś mamy do dyspozycji znacznie bardziej nowoczesne, wygodne w obsłudze i bardziej skuteczne rozwiązania do prezentowania informacji uczniom, nauczycielom i rodzicom. Świetnym przykładem jest oferowany przez nas system EDUSign.

Gdyby zacząć od ogólnych informacji, to warto opisać EDUSign tak – wszystko co najważniejsze w jednym systemie, dostępne „na klik”:

 1. Wiele praktycznych modułów, dostosowanych do potrzeb Twojej placówki edukacyjnej.
 2. Wybierz eko! EDUSIGN pracuje wtedy, gdy jest potrzebny, w nocy i weekendy… sam się wyłącza
 3. Gazetka szkolna na miarę XXI w., która będzie czytana.
 4. Jasny, czytelny interfejs i wysokiej jakości wyświetlacz w jednym.
 5. Angażuje i ułatwia przekazywanie informacji w skuteczny sposób uczniom, rodzicom i pedagogom.
 6. Intuicyjny system dodawania i edycji informacji. Dla nauczycieli, nie informatyków.

Podstawową zaletą systemu EDUSIGN jest prostota obsługi, efektywność i idealne wręcz wpisywanie się w potrzeby nowoczesnej placówki edukacyjnej. Kluczowym elementem systemu jest nowoczesny, profesjonalny monitor (o przekątnej ekranu dobranej do specyfiki i warunków lokalowych danego obiektu, odległości od oczu użytkowników, itp.), na którym przez cały dzień funkcjonowania danej szkoły wyświetlane są istotne dla uczniów, nauczycieli i rodziców informacje.

Może to być np.:

 • rozpiska informacji o zastępstwach,
 • dzisiejszy jadłospis,
 • zapowiedzi i relacje ze szkolnych wydarzeń,
 • informacja o obowiązującym w danym dniu szczęśliwym numeru, itp.

– tak naprawdę dobór prezentowanych treści jest dowolny, zależy od specyfiki i potrzeb danej placówki. Wśród prezentowanych danych mogą również pojawić aktualna data i czas, czas do zakończenia lekcji/przerwy, cytat dnia, informacje o pogodzie, galeria zdjęć itp. – dokładny zestaw prezentowanych treści może zostać uzgodniony ze szkołą na etapie zamawiania systemu, dzięki czemu będzie on idealnie dopasowany do jej potrzeb w tym zakresie.

 

Wygodne i bezpieczne zarządzanie wyświetlanymi treściami

Co ważne, przedstawiciel szkoły nie może samodzielnie ingerować w układ wyświetlanych elementów (może edytować tylko treści, dodawać zdjęcia, etc.) – co minimalizuje ryzyko błędnego skonfigurowania systemu i zakłócenia jego funkcjonowania. Gwarantuje to również, że układ treści zawsze będzie dobrze wyglądał, nie pojawią się w nim żadne błędy, zniekształcenia itp.

Uzupełnieniem owego monitora jest panel administracyjny do zarządzania prezentowanymi na nim treściami – jest on niezmiernie prosty w obsłudze i nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi czy instalowania dodatkowych aplikacji. Wystarczy do tego zwykła przeglądarka internetowa – co zresztą jest bardzo ważną zaletą, ponieważ pozwala na modyfikowanie wyświetlanych treści z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu, a nie tylko z terenu szkoły (dzięki czemu osoba zarządzająca panelem może na spokojnie przygotować wieczorem wszelkie treści, które mają być wyświetlane kolejnego dnia). Oczywiście, dostęp do owego panelu jest zabezpieczony, i z zasady mają go tylko wybrani, wskazani przez dyrekcję pracownicy szkoły.

Rodzina EDUSIGN dopasowana do potrzeb różnych placówek

Bazując na naszym doświadczeniu współparcy z ponad 600 placówkami z całej Polski stworzyliśmy rodzinę EDUSIGN: Kids, Junior, Teen. Ponieważ mają wspierać efektywność i skuteczną komunikację z czytelnikami różnią się przede wszystkim: funkcjami, możliwościami wyświetlanych informacji oraz stylem graficznym – dostosowanym do charakteru placówki. Zapraszamy do obejrzenia tego, który Pańśtwa interesuje:

Proponowane produkty:

 

Jak wybrać idealny sprzęt?

Z punktu widzenia dyrektora placówki planującego wdrożenie nowoczesnego systemu Digital Signage kluczową kwestią jest wybranie rozwiązania, które będzie nie tylko dobrze się prezentować i czytelnie wyświetlać wszelkie istotne kwestie, ale dodatkowo będzie odpowiednio wygodne w obsłudze, bezawaryjne i generalnie bezobsługowe.

Wszystkie te cechy zapewnia właśnie EDUSign – m.in. dlatego, że w naszym systemie wykorzystujemy autorskie oprogramowanie do prezentowania treści oraz profesjonalne monitory (zamiast telewizorów LCD, które niektórzy dostawcy sugerują klientom z uwagi na niższą cenę). Urządzenia takie mają szereg kluczowych zalet i przewag na zwykłymi telewizorami, które być może nie są widoczne na pierwszy rzut oka… ale które wychodzą na jaw już po kilku godzinach użytkowania (a ewidentnie widoczne są po kilku miesiącach).

Przede wszystkim, monitory oferują obraz o wyższej jasności i lepszych kątach widzenia, co oznacza, że wyświetlane na nich treści są doskonale widoczne i czytelne w każdych warunkach oświetleniowych (czyli również w zalanym światłem słonecznym szkolnym korytarzu). Co więcej, są one projektowane z myślą o wielogodzinnym wyświetlaniu statycznych treści, dzięki czemu nie występuje w nich problem tzw. wypalania ekranu i nie trzeba ich wymieniać na nowe po kilku latach eksploatacji. Co ważne, istnieje też opcja zablokowania obsługi telewizora za pomocą nieautoryzowanych pilotów (co skutecznie zapobiega zabawom uczniów, polegającym na sterowaniu szkolnym telewizorem za pomocą aplikacji instalowanych na smartfonach).

Są one także znacznie lepiej przygotowane do pracy w zakurzonym środowisku, mogą być montowane we wnękach i zagłębieniach w ścianach (dzięki wbudowanemu systemowi chłodzenia nie przegrzewają się) i oferują możliwość zdefiniowania harmonogramu pracy (dzięki czemu możemy skonfigurować je tak, by w określone dni tygodnia włączały i wyłączały się o odpowiedniej porze).

Nie mniej istotną zaletą monitorów oferowanych przez nas w ramach rozwiązania EDUSign  jest rozszerzona gwarancja – o ile zwykłe telewizory kupowane przez instytucje lub firmy objęte są najczęściej tylko roczną ograniczoną gwarancją, to w przypadku monitorów liczyć możemy na od 3 do 5 lat pełnej gwarancji (z opcją wymiany na nowy egzemplarz w przypadku awarii). Dodajmy, że w naszej ofercie do wyboru są monitory o różnych parametrach i różnych wielkościach ekranu (od 49 do 75”, co oznacza, że każda placówka znajdzie coś idealnie pasującego do jej potrzeb).

Prosta instalacja

Istotnym atutem oferowanego przez nas rozwiązania jest również jego wysoka elastyczność, zarówno w zakresie instalacji całego systemu, jak i montażu monitora. Szkoła może np. zamówić dostarczenie całego sprzętu z myślą o samodzielnym montażu – w takim wariancie urządzenie i system zostaną już wstępnie skonfigurowane i przygotowane do pracy w szkole, a jej pracownikom pozostanie tylko zamontowanie monitora oraz podłączenie go do prądu / sieci oraz zapoznanie się z dostarczoną instrukcją obsługi (oczywiście, w każdym momencie placówka może również skorzystać ze wsparcia naszego pracownika).

Możliwe jest również rzecz jasna zamówienie usługi z montażem – wtedy nasi specjaliści pojawią w się w umówionym terminie w placówce i zajmą się wszelkimi aspektami technicznymi montażu, a także pierwszym uruchomieniem, konfiguracją i szkoleniem pracowników.

Jeśli zaś chodzi o sam montaż monitora, to również do wyboru jest kilka wariantów – standardowo dostarczany jest on z uchwytem do montażu na ścianie, jednak jeśli placówka ma szczególne potrzeby w tym zakresie (np. montaż do sufitu), to oczywiście możemy zrealizować również i takie zlecenie (po sprawdzeniu, że jest ono możliwe technicznie i bezpieczne dla użytkowników).

Oczywiście, każda placówka planująca wdrożenie takiego systemu może przed zdecydowaniem się na takie, a nie inne rozwiązanie skontaktować się z naszymi specjalistami, którzy po rozpoznaniu jej potrzeb i możliwości będą w stanie zaproponować rozwiązanie idealnie pasujące do jej potrzeb (oraz budżetu). Dane kontaktowe znaleźć można na naszej stronie: https://avcedukacja.pl/kontakt/

Przeczytaj również

Przeczytaj także

EDUSign
 • iiyama
 • Postura+
 • edusign
 • newline
 • Epson@1x
 • avtek_logo@1x
: