img

Pilne informacje dla uczniów lub rodziców? Mamy na to sposób - zobacz Edusign

Crestron – cyfrowa rewolucja w edukacji

Nowoczesne technologie nieustannie ewoluują i coraz ciaśniej splatają się z naszym życiem, stając się jego integralnym elementem. Do tej zmiany muszą dopasować się również szkoły i uczelnie wyższe – oferując swoich uczniom, studentom i kadrze pedagogicznej warunki i narzędzia do nauki dopasowane do wyzwań XXI wieku. W dostarczaniu takich właśnie rozwiązań wyspecjalizowała się firma Crestron, której nowoczesne systemy wspomagające nauczanie w klasie oraz telenaukę znaleźć można w naszej ofercie.

Z tego artykułu dowiesz się:
  • jak rozwiązania firmy Crestron mogą zrewolucjonizować nauczanie w nowoczesnej szkole lub na uczelni?
  • z jakich elementów powinien składać się kompleksowy system wspierania edukacji?
  • jak sprawić, by sala wykładowa sama dopasowała się do potrzeb audytorium?
  • jakie narzędzia musi wdrożyć szkoła chcąca efektywnie nauczać zdalnie?
avc_systemy_audiowizualne_dla_uczelni

Crestron zapewnia nauczycielom pełne wsparcie i komplet niezbędnych narzędzi do realizowania najróżniejszych scenariuszy edukacyjnych – od prowadzenia lekcji w klasie (np. z wykorzystaniem nowoczesnych, sterowanych dotykowo monitorów interaktywnych), przez zajęcia prowadzone z grupą uczniów przez Internet i  rejestrowanie wykładów czy zająć (z myślą o późniejszym wykorzystaniu podczas lekcji), aż po nowoczesne systemy do planowania zajęć i zarządzania placówkami edukacyjnymi.

Co istotne, oferowane przez firmę rozwiązania są doskonale przystosowane do obsługi rozbudowanych i rozproszonych placówek edukacyjnych – zarówno dużych szkół z wieloma salami lekcyjnymi, jak i rozsianych po mieście obiektów składających się na kampus uczelni wyższych. Wszystkimi elementami takiego systemu można zarządzać zdalnie – wygodnie, szybko i minimalizując nakład pracy osób odpowiedzialnych za nadzór nad narzędziami edukacyjnymi. Dzięki temu nauczyciele, uczniowie i studenci mogą skupić się tylko na tym, co jest naprawdę istotne – nauczaniu i przyswajaniu wiedzy.

Oto kluczowe elementy systemu edukacyjnego oferowanego przez Crestron:

Zaawansowane pracownie i klasy

Dzięki Crestron możesz zapomnieć o kredzie i tablicy – zacznij przekazywać wiedzę wykorzystując pełnię możliwości zapewnianych przez nowoczesne technologie. Wystarczy dotknąć ekranu monitora interaktywnego lub podłączyć (jednym kablem, bez konieczności konfigurowania czegokolwiek) w klasie swój komputer przenośny z prezentacją, ćwiczeniami czy materiałami multimedialnymi. Do interaktywnej lekcji z łatwością mogą również dołączyć studenci – podłączając do systemu swoje komputery, tablety czy smartfony (co doskonale sprawdzi się zarówno podczas pracy z całą klasą, jak i zajęć w grupach).

Inteligentne auditoria

Prowadzenie zajęć w sali wykładowej wyposażonej w rozwiązania Crestron to prawdziwa przyjemności. Zaawansowane narzędzia do planowania zadań pozwalają nie tylko na zaprezentowanie na wyświetlaczu przed salą jakie zajęcia będą się w niej odbywać… ale także automatycznie dopasują warunki w sali do specyfiki danego wykłady czy potrzeb publiczności – światła przyciemnią się lub rozjaśnią (w zależności od tego, czy planowa jest np. projekcja filmy czy zajęcia wymagające notowania), temperatura zostanie dopasowana do preferencji uczestników, a system audio-wizualny automatycznie podłączy się do urządzenia (np. komputera) wykładowcy.

Co istotne, użytkownicy mogą wygodnie nanosić zmiany do planu zająć korzystają z dotykowych wyświetlaczy – łatwo dodając, usuwając lub modyfikując terminy wykładów.

Dostęp do wiedzy w każdym miejscu

Nie od dziś wiadomo, że studenci i uczniowie uczą się nie tylko w salach wykładowych czy klasach – chłoną wiedzę również w bibliotekach, kafeteriach czy salach nauki wspólnej w akademikach/internatach. Z technologią Crestron jest to jeszcze łatwiejsze – umożliwia ona m.in. oglądanie na żywo relacji z wykładów (lub odtwarzanie ich z archiwum) na rozmieszczonych na terenie uczelni ekranach. Te same ekrany można też oczywiście wykorzystać do przekazywania im ważnych informacji o życiu uczelni, aktualności etc. Na tej samej zasadzie możliwie jest również korzystanie z rozmieszczonych w całym obiekcie/obiektach głośników – można je wykorzystać do przekazywania materiałów dydaktycznych, komunikatów, odtwarzania muzyki itp.

Edukcja na każdym dystansie

Początek roku 2020 pokazał nam, że każda placówka edukacyjna powinna być w pełni przygotowana na sytuację, w której zajęcia muszą być realizowane zdalnie. Z Crestron to nic trudnego – firma oferuje cały wachlarz narzędzi do zdalnego nauczania, komunikacji z uczniami, pracy grupowej, wymiany informacji czy prowadzenia grupowych wideokonferencji w doskonałej jakości i z dowolnego urządzenia.

Pełna kontrola i łatwe zarządzanie

Wszystkimi elementami system Crestron można zarządzać zdalnie i centralnie – korzystając z CEM (Crestron Enterprise Management System). Narzędzie to pozwala zarówno zdalnie konfigurować wszelkie opcje, jak i rozwiązywać wszelkie problemy, czy nawet zarządzać zużyciem energii (wyłączając zbędne urządzenia, oświetlenie, etc.). CEM umożliwia również planowanie zadań administracyjnych (np. wymiany lampy w projektorze – oprogramowanie poinformuje nas, że zbliża się koniec jej żywotności).

Pełna standaryzacja

Nowoczesna szkoła czy uczelnia może się dziś składać z dziesiątek klas i pracowni, rozsianych po kilkunastu budynkach zlokalizowanych w dużej odległości od siebie – sprawne zarządzanie tak skomplikowaną, rozproszoną infrastrukturą może być niemałym wyzwaniem. Crestron ma receptę i na to – oferując możliwość wygodnego standaryzowania rozwiązań edukacyjnych, co pozwala na łatwe centralne zarządzanie wieloma obiektami i ujednolicanie ich konfiguracji. Pozwala to na błyskawiczne instalowanie i konfigurowanie systemów wspierających edukację, łatwe diagnozowanie i rozwiązywanie ew. problemów i – przede wszystkim – zapewnienie wysokiej niezawodności wszystkich narzędzi wspierających edukację.

Oczywiście, warto pamiętać, że kluczem do przeprowadzenia udanego wdrożenia narzędzi i systemów oferowanych przez Crestron jest odpowiednie oszacowanie potrzeb i możliwości danej placówki, dobranie idealnie dopasowanych do jej potrzeb narzędzi, opracowanie odpowiednich standardów, wybranie sprzętu i ostatecznie przeprowadzenie wdrożenia i konfiguracji. Na tym etapie niezbędne będzie skorzystanie z usług odpowiednich specjalistów – czyli ekspertów z naszego działu PRO AV -> www.avcsa.pl, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem (potwierdzonym stosownymi certyfikatami) w zakresie programowania, wdrażania i obsługi systemów Crestron.

EDUSign
  • iiyama
  • Postura+
  • edusign
  • newline
  • Epson@1x
  • avtek_logo@1x
: