img

Pilne informacje dla uczniów lub rodziców? Mamy na to sposób - zobacz Edusign

10 powodów, dla których szkolni informatycy pokochali interaktywne ekrany dotykowe.

Interaktywne ekrany dotykowe są łatwe w użyciu dla nauczycieli i uczniów, wspomagają proces nauczania i pozwalają przekazywać wiedzę w bardziej efektywny i angażujący sposób. Ale urządzenia te cieszą nie tylko uczniów i kadrę nauczycielską – doceniają je również administratorzy szkolnych zasobów informatycznych, gdyż są łatwe do wdrożenia, bezawaryjne, wygodne do zarządzania i niezawodne. Powodów jest zresztą więcej – wszystkie je wymieniamy poniżej

Z tego artykułu dowiesz się:
 • dlaczego warto zainwestować w interaktywne ekrany dotykowe?
 • jak urządzenia te wspierają proces kształcenia?
 • jakie są ich kluczowe przewagi nad konkurencyjnym sprzętem?
 • jak wybrać urządzenie, które może bezawaryjnie pracować nawet… 3 dekady?
monitor interaktywny samsung avc edukacja

Dlaczego szkolni informatycy kochają monitory interaktywne? Oto 10 powodów takiego stanu rzeczy:

 1. To zintegrowane, kompleksowe rozwiązania
  Interaktywne ekrany dotykowe to wszystko czego potrzebujesz, zgrabnie zintegrowane w jednym „opakowaniu”. Nie musisz wymieniać lamp, filtrów czy też kalibrować urządzenia przy każdy uruchomieniu. Wystarczy podłączyć sprzęt do komputera i gotowe!
 2. Łatwość aktualizacji/rozbudowy
  Niektórym użytkownikom/szkołom wystarczy standardowy monitor interaktywne – inne placówki mają większe potrzeby i zależy im na możliwości zwiększenia wydajności i zakresu funkcji monitora. W przypadku wielu monitorów interaktywnych (np. Avtek, Newline, ViewSonic, CTouch, LG, Promethean) można to zrobić bez problemu, korzystając z modułów komputerowych OPS (wsuwanych do odpowiedniego gniazda w monitorze). To także świetne rozwiązanie dla szkół, które na razie potrzebują tylko bazowych monitorów, ale z czasem rozważają ich doposażenie – możliwość korzystanie z OPS pozwala im spokojnie planować taką modernizację.
 3. Brak dodatkowych opłat
  Opłaty licencyjne na oprogramowanie zwiększają koszty korzystania z systemów dla edukacji. Na szczęście wiele interaktywnych ekranów dotykowych zaprojektowanych jest tak, że do skorzystanie z zaawansowanych funkcji interaktywnych nie jest potrzebne dodatkowe oprogramowanie. Nie tylko zmniejsza to bieżące koszty, ale umożliwia elastyczność wyboru oprogramowania, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby edukacyjne każdej szkoły i klasy.
 4. Łatwa instalacja
  Łatwa instalacja obniża koszty. Interaktywne wyświetlacze z ekranem dotykowym są szybsze i łatwiejsze do wdrożenia niż rozwiązania oparte na projektorach. Niezależnie od tego, czy urządzenie jest montowane na ścianie, czy na statyw jezdny, instalacja monitorów jest szybka i intuicyjna. Kompatybilność z dowolnym laptopem, iPadem lub tabletem dodatkowo zwiększa łatwość konfiguracji. W większości przypadków wystarczy, że podłączysz wyświetlacz i jest on gotowy do pracy. Jeśli chodzi o montaż, jest znacznie łatwiejszy niż montaż projektora.
 5. Łatwe dostosowanie
  Przejście na nową technologię jest często trudne i czasochłonne. Interaktywne wyświetlacze z ekranem dotykowym są niezwykle przyjazną technologią – dla większości użytkowników wyglądają jak domowe telewizory, a działają jak gigantyczny iPad. Większość nauczycieli szybko samodzielnie opanowuje zasady ich działania, więc niepotrzebne są specjalistyczne szkolenia. Praca z wyświetlaczami jest łatwa i intuicyjna.
 6. Niskie koszty utrzymania
  Pomyśl o swoim telewizorze w domu. Kiedy ostatni raz musiałeś zrobić coś, aby działał poprawnie? Odpowiedź prawdopodobnie brzmi: „nigdy”. Dokładnie tak samo jest w przypadku interaktywnych ekranów dotykowych wysokiej jakości. Personel w szkołach, które wdrażają interaktywne ekrany dotykowe, może pożegnać się z wymianą lampą czy czyszczeniem filtrów. Bez konieczności konserwacji zmniejszają się zarówno koszty, jak i czas związany z kalibracją, wymianą lampy i czyszczeniem filtrów. Przerwy podczas lekcji są również zminimalizowane
 7. Łatwy w użyciu dla nauczycieli i uczniów
  Interaktywne ekrany dotykowe to korzyści dla wszystkich. Użytkownicy (uczniowie i nauczyciele) są zadowoleni, bo sprzęt po prostu działa i realizuje swoje zadania – a to oznacza, że zadowoleni są również pracownicy działu IT, bo mogą w spokoju zająć się innymi zadaniami. Poziom zadowolenia można dodatkowo zwiększyć, wybierając sprzęt oferujący przydatne dodatkowe funkcje.
 8. Wysoka dostępność
  Z dotykowych wyświetlaczy interaktywnych można skorzystać właściwie wszędzie i w każdych warunkach – dostępnych jest wiele różnych typów wózków i statywów, umożliwiających podnoszenie, opuszczanie czy też pochylenie ekranu. W przeciwieństwie do systemów opartych na projektorach, te oparte na interaktywnych wyświetlaczach zamontowanych na wózkach mogą być używane bez potrzeby ponownej kalibracji po przeniesieniu. Wózki cechuje stabilność, mobilność oraz przystępna cena.
 9. Fantastyczna niezawodność i żywotność
  Interaktywne ekrany dotykowe zapewniają żywotność nawet 3 razy dłuższą niż typowy projektor – przewidywany czas użytkowania wielu interaktywnych ekranów to nawet 50 000 godzin. W warunkach w których urządzenia te są bardzo intensywnie użytkowane przekłada się to na nawet 10-letni okres użytkowania – w innych placówkach może być znacznie więcej. Na przykład, jeśli wyświetlacz był używany przez 7 godzin, pięć dni w tygodniu, odpowiada to potencjalnemu 27-letniemu użytkowaniu. Przez te wszystkie lata ekran nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji!
 10. Zwrot inwestycji
  Wszystkie rzeczy opisane powyżej zapewnią zwrot inwestycji na wielu płaszczyznach. Zaoszczędzony czas, niskie koszty utrzymania, poprawa wydajności, łatwość obsługi oraz lata bezproblemowego użytkowania to główne korzyści dla uczniów, nauczycieli oraz placówek edukacyjnych – to wszystko sprawia, że interaktywne wyświetlacze dotykowe to sprzęt, w który zdecydowanie warto zainwestować!
Proponowane produkty:
EDUSign
 • iiyama
 • Postura+
 • edusign
 • newline
 • Epson@1x
 • avtek_logo@1x
: